IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020 – Krośnica

 1. To już czwarta niedziela Adwentu. Otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Dzisiaj spowiedź przed i w trakcie Mszy Świętych, zachęcam do skorzystania.
 2. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby naszego kościoła w ubiegłą niedzielę w wysokości 2 zł 381 zł
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych przed wejściem do kościoła jest kiermasz, wykonanych przez dzieci z naszej szkoły, ozdób świątecznych, z którego dochód jest przeznaczony dla poszkodowanej w wyniku pożaru, rodziny z Krośnicy.
 4. Przedświąteczne odwiedziny chorych w poniedziałek, jutro 21 grudnia rano, prosimy o zgłoszenie tych, którzy chcieliby przyjąć Pana Jezusa i wyspowiadać się przed świętami.
 5. Także w poniedziałek po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy dekorowaniu kościoła na święta, zapraszam także młodzież. Już dziś dziękuję za ścięcie choinek i przywiezienie do kościoła panu Władysławowi Tkaczykowi oraz Bogdanowi Olesiowi i Jackowi Potoczakowi, a także rodzinie Jandura za ofiarowanie największej choinki.
 6. W środę zakończenie Rorat oraz nagrody dla uczestników Rorat
 7. W czwartek Wigilia. Przeżywajmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy, w czasie której należy odczytać fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i śpiew kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinie i sąsiedztwie. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji, by potrawy wigilijne były postne, by powstrzymać się od spożywania alkoholu. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem.
 8. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: w poniedziałek, wtorek i środę od 15:00 do Mszy Świętej, a także po niej. W środę spowiedź także od 8 do 10. W wigilię Msza Święta roratnia będzie rano o godzinie 8:00, nie będzie Mszy wieczornej. Spowiedź w wigilię po Mszy Świętej do godziny 11:00.
 9. Spotkanie ministrantów w środę o godzinie 10:00.
 10. Pasterka będzie sprawowana zwyczajowo o 24.00 w intencji parafian i dobrodziejów. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 11. W Boże Narodzenie, św. Szczepana oraz niedzielę św. Rodziny msze wg porządku niedzielnego, z dodatkową Mszą Świętą o godzinie 17.00.
 12. W sobotę, 26 grudnia Kościół wspomina św. Szczepana męczennika. Taca przeznaczona na katolickie uczelnie UPJPII w Krakowie i KUL w Lublinie. Przyszła niedziela, 27 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
 13. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Świec już nie ma.
 14. Do przyszłej soboty, 26 grudnia – święto św. Szczepana, można złożyć zaproszenie na tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Kto pragnie przyjąć kapłana z taką wizytą proszę o wypełnienie kartki które są wyłożone kościele i złożenia jej na tacę. W tegorocznej kolędzie nie będą uczestniczyć ministranci, jednak będzie można dla nich złożyć ofiarę w czasie kolędy. 
 15. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2021 r. 
 16. Składamy podziękowania panu Jackowi Siedlarczykowi, Łukaszowi Olejarzowi i Tomaszowi Jankowskiemu, za naprawienie dachu nad dzwonnicą.
 17. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 18. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 19. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 20. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ubiegłym tygodniu parafian: śp. Marię Walkowicz z Krośnicy i śp. Zbigniewa Ślęzaka z Kluszkowiec. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 21. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.