II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 I 2021 – Krośnica

  1. W pierwszą niedzielę miesiąca bardzo dziękuję za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu, po pierwszej Mszy Świętej. Dziś zbiórka do puszek dla poszkodowanej  rodziny w pożarze budynku mieszkalnego w Maniowach. Prosimy o ofiarność na ten cel .
  2. Dziś zakończy się wizyta duszpasterska. Jeśli ktoś z różnych powodów nie przyjął kapłana po kolędzie, a pragnie to uczynić – prosimy by zgłosił się i ustalił termin wizyty. Pragniemy podziękować za gościnność, dobre słowo, miłe przyjęcie, otwartość serca i składane ofiary. Zaczynamy dzisiejszą kolędę od godziny 13:00, ul. PARKOWA – od początku numeracji oraz od godziny 12:00, ul. POLNA – od początku numeracji,
  3. W tym tygodniu w liturgii w środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego znana w naszej polskiej tradycji Uroczystością Trzech Króli, jest to święto obowiązkowe.  Msze Święte będą odprawiane jak w niedzielę, z dodatkową Mszą świętą o godz.17:00. Z prezbiterium można wziąć poświęconą kredę w tym dniu, którą naznaczmy nasze domy literami C+M+B 2021, co znaczy, że Chrystus błogosławi to mieszkanie i jest znakiem dla wchodzących że mieszka tu rodzina katolicka. Spalone kadzidło ma nam przypomnieć, że tak jak wonny dym ma się wznosić do nieba nasza codzienna modlitwa. Taca z tego dnia przeznaczona na cele misyjne Kościoła.
  4. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić, jako Niedzielę Chrztu Pańskiego. Taca jak w każdą II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła.
  5. Bóg zapłać za udział w kiermaszu, wykonanych przez dzieci z naszej szkoły, ozdób świątecznych, z którego dochód, w wysokości 1061 zł, jest przeznaczony dla poszkodowanej w wyniku pożaru, rodziny z Krośnicy.
  6. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.