Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 IV 2019 – Krośnica

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia, z którą związane są wielkie łaski i odpusty. Wszystkim tym, którzy dziś składają swoje rodzinne wielkanocne skarbonki jako dar ołtarza, składamy serdeczne podziękowania.

2. W środę 1 maja odpust św. Józefa Robotnika, patrona naszego kościoła z uroczystą sumą odpustową o godzinie 11:00 i procesją, którym w intencji mieszkańców Krośnicy przewodniczyć będzie o. Przemysław Pliszczyński, karmelita bosy z Wadowic, dyrektor Domu Rekolekcyjnego Karmelitów Bosych w Wadowicach. Proszę o wcześniejsze przygotowanie figur i sztandarów, a także proszę o pomoc strażaków. Zapraszam do uczestnictwa w liturgii w tym dniu w naszym kościele w strojach góralskich. Zachęcam do składania próśb i podziękowań do Św. Józefa, które zostaną odczytane przed Mszą Święta odpustową.

3. Jutro tj. poniedziałek 29 kwietnia o godz. 16.00 w Kluszkowcach bp. Leon Mały z diecezji lwowskiej udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

4. We wtorek 30 kwietnia spotkanie szóstej klasy szkoły podstawowej przed bierzmowaniem o godzinie 16:30, natomiast po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach odbędzie się spotkanie mężczyzn św. Józefa.

5. Spotkanie ministrantów we wtorek o godzinie 14:00. Obecność obowiązkowa.

6. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, w którym następuje zmiana godziny odprawiania Mszy Świętej w tygodniu na 19:00. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30

7. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. według porządku niedzielnego. Na święto 3 maja należałoby wywiesić w naszych domach flagi narodowe, a także maryjne. Nie wstydźmy się naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek do NSPJ, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Spowiedź w te dni przed każda Mszą Świętą. Odwiedziny chorych będą 4 maja w sobotę od godziny 8:30.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Miłosz Nikiel, kawaler z Krośnicy i Paulina Sikora, panna z Maniów, zapowiedź druga. Szymon Pałka, kawaler z Krośnicy i Barbara Ciesielska panna z Krakowa, zapowiedź pierwsza. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

12. Spotkanie rodziców przed I Komunią Świętą w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30.

13. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.

14. Jak słyszeliśmy w Komunikacie w ub. tygodniu Episkopat Polski zwrócił się z prośbą po wielkim pożarze w Paryżu Katedry Notre – Dame o wsparcie przy jej odbudowie. Na ten cel będzie przeznaczona kwesta do puszek w przyszłą niedzielę.

15. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.