III Niedziela Wielkanocna – 5 V 2019 – Krośnica

1. Serdeczne bóg zapłać za pomoc przeżyciu i zorganizowaniu odpustu Świętego Józefa Robotnika w naszym kościele. Pragnę podziękować służbie liturgicznej, panu kościelnemu, pani organistce, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, pani Celinie, strażakom, także za umycie kostki przed kościołem. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w poniedziałek 6 maja św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę 8 maja św. Stanisława – biskupa i męczennika głównego Patrona Polski.

3. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 8:30

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego kościoła.

5. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

6. Dziś zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła u ministrantów na pomoc w odbudowie spalonej katedry Notre Dame w Paryżu.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Miłosz Nikiel, kawaler z Krośnicy i Paulina Sikora, panna z Maniów, zapowiedź trzecia. Szymon Pałka, kawaler z Krośnicy i Barbara Ciesielska panna z Krakowa, zapowiedź druga. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

8. Związek Podhalan Oddział Kluszkowce zaprasza członków i sympatyków związku na Majówkę, która odbędzie się dnia 11 maja 2019 roku /sobota/ o godz. 17.00 w Kluszkowcach na WODROLU.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Zapraszamy wszystkich młodych parafian do uczestnictwa w spotkaniu młodych na Polach Lednickich w dniach od 31 Maja do 2 czerwca. Jak co roku gromadzą się tam dziesiątki tysięcy młodych ludzi z entuzjazmem wyznających wiarę w Boga. W programie wyjazdu jest zwiedzanie Poznania, uczestnictwo w 33 Spotkaniu Młodych Lednica 2000 i przejście przez Bramę Rybę. Koszt wyjazdu to 130 zł zapisy w zakrystii do 19 maja.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Pawła Kowalczyka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu, a nasz Panie….

12. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.