IV Niedziela Wielkanocna – 12 V 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w niedzielę tydzień modlitw o powołania. Módlmy się szczególnie o powołania z naszej parafii, nie zapominając w naszych o modlitwach o o. Józefie Wajdzie, o. Jacku Palicy, o. Mariuszu Wójtowiczu, s. Jacencie Oleksy, a także o s. Miriam – Klaudii Kowalczyk.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii.

3. We wtorek po mszy św. Wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa w salce.

4. W przyszła niedzielę 19 maja o godz. 11.00 w naszym kościele będziemy przeżywać uroczystość I Komunii. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 15.00.

5. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 14 maja wspomnienie św. Macieja Apostoła, w czwartek 16 maja św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Szymon Pałka, kawaler z Krośnicy i Barbara Ciesielska panna z Krakowa, zapowiedź trzecia. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Zapraszamy młodych parafian do uczestnictwa w spotkaniu młodych na Polach Lednickich w dniach od 31 Maja do 2 czerwca. Jak co roku gromadzą się tam dziesiątki tysięcy młodych ludzi z entuzjazmem wyznających wiarę w Boga. W programie wyjazdu jest zwiedzanie Poznania, uczestnictwo w 23 Spotkaniu Młodych Lednica 2000 i przejście przez Bramę Rybę. Ostateczny koszt wyjazdu to 100 zł zapisy w zakrystii do 19 maja.

10. Spotkanie rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej w poniedziałek po nabożeństwie majowym.

11. Spotkanie rady parafialnej również w poniedziałek o godzinie 20:00.

12. Nabożeństwo szkaplerzne  w sobotę o godzinie 17:45.

13. U ministrantów do nabycia gazeta Chrystus i Ty w cenie 2 zł. z ciekawymi artykułami m.in. o cudach eucharystycznych.

14. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.