Niedziela Zmartwychwstania – 22 IV 2019 – Krośnica

1. W imieniu naszej karmelitańskiej Wspólnoty na święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, Turystom, Gościom, gromadzącym się w tej świątyni, obfitych łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech radosna wieść o naszym odkupieniu stanie się głębokim przeżyciem osobistym. Niech codziennie umacnia wiarę, nadzieję i miłość. Niech Zmartwychwstały Pan zasiądzie z Wami przy świątecznym stole, pojedna swoją miłością i obdarzy pełnią życia. Wszystkim Wan składamy serdeczne życzenia, pogodnego świątecznego odpoczynku oraz radosnego Alleluja.

2. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adoracji przy Bożym Grobie oraz ciemnicy, Pani Organistce – pani Kindze, panu Marianowi, służbie liturgicznej i scholi , strażakom, niosącym feretrony i sztandary na procesji oraz bratu Ryszardowi. W intencji wszystkich Parafian i Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru oraz modlącym się w naszym kościele gościom została odprawiona dzisiejsza msza św. rezurekcyjna.

3. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji świątecznej Pani Celinie, firmie Creativ, za nieodpłatnie wykonane prace, Pani Dorocie, pani Małgorzacie za prace porządkowe, a także za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństw Gorzkich żali.

4. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej Uroczystości. Z tej racji w tym tygodniu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiarę na tacę na katolickie uczelnie w naszym kraju tj. KUL i UJPII w Krakowie.

6. W Krośnicy w piątek spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem od godz. 17.00 do 18.00 oraz świadków i rodzin.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne by w czasie ofiarowania po modlitwie wiernych złożyć jako dar serca.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Miłosz Nikiel, kawaler z Krośnicy i Paulina Sikora, panna z Maniów, zapowiedź pierwsza. Michał Oleksy kawaler z Krośnicy i Honorata Skórska panna z Krościenka n/D, zapowiedź trzecia. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

11. Nabożeństwo szkaplerzne w najbliższą sobotę o godzinie 16:45.

12. Komunikat: Związek Podhalan Oddział Kluszkowce zaprasza mieszkańców Kluszkowiec i okolic na uroczystą msze świętą z okazji V Rocznicy Kanonizacji św. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2019 r. /sobota/ o godz. 20.00 na Górze Wdżar. Stacja Narciarska Czorsztyn S-ki zapewnia wjazd na górę oraz zjazd.