Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 IV 2019 – Kluszkowce

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego sakramentu do godz. 15.00 – Godziny Miłosierdzia, z którą związane są wielkie łaski i odpusty.

2. Wszystkim tym, którzy dziś składają swoje rodzinne wielkanocne skarbonki jako dar ołtarza, składamy serdeczne podziękowania.

3. Jutro tj. poniedziałek 29 kwietnia o godz. 16.00 bp. Leon Mały z diecezji lwowskiej udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

4. We wtorek 30 kwietnia po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie mężczyzn św. Józefa.

5. Od 2 maja przyjmujemy intencje na drugie półrocze bieżącego roku.

6. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.30 przed mszą św. wieczorną, a kaplicy po mszy św. porannej w niedzielę. Ponadto 1 maja w środę przypada uroczystość św. Józefa Robotnika – odpust w Krośnicy. Msze św. w Krośnicy o 8.30 i suma z procesją o godz. 11.00.

7. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 11.30 msza św. w intencji strażaków z okazji 90 – lecia istnienia OSP Kluszkowce oraz poświęcenie nowego wozu strażackiego. Na święto 3 maja należałoby wywiesić w naszych domach flagi narodowe, a także maryjne. Jest już dużo flag, ale może być jeszcze więcej. Nie wstydźmy się naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek do NSPJ, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Spowiedź w te dni rano od 6.30- 7.00 i po południu od 18.00 – 19.30. Z racji święta 3 maja odwiedziny chorych będą 4 maja w sobotę.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.

11. Jak słyszeliśmy w Komunikacie w ub. niedzielę Episkopat Polski zwrócił się z prośbą po wielkim pożarze w Paryżu Katedry Notre – Dame o wsparcie przy jej odbudowie. Na ten cel będzie przeznaczona kwesta do puszek w przyszłą niedzielę.

12. Do związku małżeńskiego przygotowują się…..

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.