III Niedziela Wielkanocna – 5 V 2019 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18.30, pół godziny przed mszą św. wieczorną. W kaplicy w niedzielę po mszy św. rannej. Dobrze by było, abyśmy zachowali piękna tradycję naszych przodków śpiewu litanii loretańskiej przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach, jeśli nawet nie codziennie to przynajmniej w sobotnie czy niedzielne popołudnie.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy w poniedziałek 6 maja św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę 8 maja św. Stanisława – biskupa i męczennika głównego Patrona Polski.

3. W przyszła niedzielę 12 maja o godz. 11.00 w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

6. Dziś zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła u ministrantów na pomoc w odbudowie spalonej katedry Notre Dame w Paryżu.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się…..

8. Związek Podhalan Oddział Kluszkowce zaprasza członków i sympatyków związku na Majówkę, która odbędzie się dnia 11 maja 2019 roku /sobota/ o godz. 17.00 w Kluszkowcach na WODROLU.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Zapraszamy wszystkich młodych parafian do uczestnictwa w spotkaniu młodych na Polach Lednickich w dniach od 31 Maja do 2 czerwca. Jak co roku gromadzą się tam dziesiątki tysięcy młodych ludzi z entuzjazmem wyznających wiarę w Boga. W programie wyjazdu jest zwiedzanie Poznania, uczestnictwo w 33 Spotkaniu Młodych Lednica 2000 i przejście przez Bramę Rybę. Koszt wyjazdu to 130 zł zapisy w zakrystii do 19 maja.

11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Pawła Kowalczyka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu, a nasz Panie….

12. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.