IV Niedziela Wielkanocna – 12 V 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza IV niedziela wielkanocna nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna w niedzielę tydzień modlitw o powołania. Módlmy się szczególnie o powołania z naszej parafii, nie zapominając w naszych o modlitwach o o. Jozefie Wajdzie, o. Jacku Palicy, o. Mariuszu Wójtowiczu, s. Jacencie Oleksy, a także o s. Miriam – Klaudii Kowalczyk.

2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej. Proszę rodziców o danie dzieciom dobrego przykłady wiary. Proszę też o dopilnowanie dzieci pierwszokomunijnych podczas „białego tygodnia”, by codziennie uczestniczyły w nabożeństwach majowych i mszy św. wieczornej.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne parafii

4. W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.15 procesją z figurą MB Niepokalanej z różańcem wokół kościoła. Po procesji majówka.

5. We wtorek po mszy św. Wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa w salce.

6. W piątek 17 maja w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona o godz. 18.30 majówką z procesją do Bożego miłosierdzia w kościele. Adoracja według następującego porządku: od 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Turystyczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00 -10.00 ul. Wspólna, Polna , Pienińska, Gorczańska, 10.00 – 11.00 ul. Podhalańska, 11.00 – 12.00 ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 ul. Karpacka, Borek, Szkolna i Gospodarcza, 14.00 – 15.00 ul. Słoneczna, Przedszkolaków i Cegielniana, 15.00 – 16.00 ul. Karmelicka i Stylchen, 16.00 – 17.00 ul. Zdrojowa, 17.00 – 18.00 ul. Modrzewiowa i Leśna.

7. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 14 maja wspomnienie św. Macieja Apostoła, w czwartek 16 maja św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.

8. W przyszłą niedzielę o 9.30 rocznica I Komunii Świętej. Również będziemy gościć o. Józefa Kucharczyka z Ukrainy, z naszego Sanktuarium w Berdyczowie, który będzie prosił o wsparcie w budowie centrum rehabilitacyjnego dla dzieci z porażeniem mózgowym przy Sanktuarium w Berdyczowie. Na ten cel będzie puszka przy wyjściu z kościoła, prosimy o wsparcie na tą inwestycje.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Do związku małżeńskiego przygotowują się…

11. Zapraszamy młodych parafian do uczestnictwa w spotkaniu młodych na Polach Lednickich w dniach od 31 Maja do 2 czerwca. Jak co roku gromadzą się tam dziesiątki tysięcy młodych ludzi z entuzjazmem wyznających wiarę w Boga. W programie wyjazdu jest zwiedzanie Poznania, uczestnictwo w 23 Spotkaniu Młodych Lednica 2000 i przejście przez Bramę Rybę. Ostateczny koszt wyjazdu to 100 zł zapisy w zakrystii do 19 maja.

12. U ministrantów do nabycia gazeta Chrystus i Ty w cenie 2 zł. z ciekawymi artykułami m.in. o cudach eucharystycznych

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.