Niedziela Zmartwychwstania – 22 IV 2019 – Kluszkowce

1. W imieniu naszej karmelitańskiej Wspólnoty na święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, Turystom, Gościom, gromadzącym się w tej świątyni, obfitych łask Bożych od Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech radosna wieść o naszym odkupieniu stanie się głębokim przeżyciem osobistym. Niech codziennie umacnia wiarę, nadzieję i miłość. Niech Zmartwychwstały Pan zasiądzie z Wami przy świątecznym stole, pojedna swoją miłością i obdarzy pełnią życia. Wszystkim Wan składamy serdeczne życzenia, pogodnego świątecznego odpoczynku oraz radosnego Alleluja.

2. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adoracji przy Bożym Grobie, służbie liturgicznej i scholi, Panu organiście, chórowi parafialnemu, strażakom, niosącym feretrony i sztandary na procesji oraz bratu Piotrowi. W intencji wszystkich Parafian i Dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru oraz modlącym się w naszym kościele gościom została odprawiona dzisiejsza msza św. rezurekcyjna.

3. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: pani Beata Chryc, Jadwiga Bednarczyk , Agnieszka Kaczmarczyk, Janina Majdańska . W kaplicy: Batkiewicz Anna i Siedlarczyk Zofia . Dziękujemy również za przygotowanie dekoracji świątecznej Pani Jolancie Tynus, Panu Janowi Rajczakowi, bratu Piotrowi i Pani Marii, a także za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństw Gorzkich żali.

4. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej Uroczystości. Z tej racji w tym tygodniu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. według porządku niedzielnego. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiarę na tacę na katolickie uczelnie w naszym kraju tj. KUL i UJPII w Krakowie.

6. Zapraszamy na trwającą nowennę do Bożego Miłosierdzia. Dziś i jutro o godz. 15.00 w pozostałe dni o godz. 18.40 przed mszą św. wieczorną.

7. W sobotę spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem od godz. 17.30 do 19.30 oraz świadków i rodzin. W Krośnicy w piątek od godz. 17.00 do 18.00.

8. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po sumie nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godzinie 15.00 przeżyjemy Godzinę Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramencie. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne by w czasie ofiarowania po modlitwie wiernych złożyć jako dar serca.

9. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Komunikat: Związek Podhalan Oddział Kluszkowce zaprasza mieszkańców Kluszkowiec i okolic na uroczystą msze świętą z okazji V Rocznicy Kanonizacji św. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2019 r. /sobota/ o godz. 20.00 na Górze Wdżar. Stacja Narciarska Czorsztyn S-ki zapewnia wjazd na górę oraz zjazd.