Niedziela Chrztu Pana Jezusa – 12 I 2020 – Kluszkowce

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pana Jezusa kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia – rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak aż do 2 lutego w kościołach pozostają dekoracje świąteczne, a przepisy liturgiczne pozwalają na śpiew kolęd podczas mszy i nabożeństw. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii: w piątek: wspomnienie św. Antoniego – opata. Przed mszą św. wieczorną procesja do Bożego Miłosierdzia w kościele. Ponad to zachęcamy do adoracji Najświętszego sakramentu, która ma miejsce każdego dnia pół godziny przed msza św. wieczorną.

3. Zainteresowanych Pismem Świętym zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w każdą środę po mszy św. wieczornej w salce.

4. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

5. Przypominamy o opłatach na cmentarzu. Nawet połowa grobów nie jest opłacona. 10 złoty na rok to nie są duże pieniądze żeby kogoś nie było stać skoro stać na pomniki warte kilkanaście tysięcy, a śmieci, odpadów przybywa coraz więcej nie mówiąc już o podwyżkach za śmierci.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

7. Komunikat: Pan Sołtys przypomina o ubezpieczeniu obowiązkowym budynków rolniczych w PZU. Składki będą przyjmowane w remizie OSP w czwartek 16 i 23 stycznia w godz. od 14-18

8. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.