II Niedziela Zwykła – 19 I 2020 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiarę złożoną na tacę w ubiegłą niedzielę w wysokości 3070 zł.

2. W Kościele trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3. W środę 22 stycznia zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na rozpoczynającą się 9-cio tygodniową nowennę przed Uroczystością św. Józefa. W każdą środę tygodnia msza św. z okolicznościowym kazaniem i modlitwami nowenny po mszy św. wieczornej. Można składać prośby i podziękowania do św. Józefa przy Jego ołtarzu w bocznej kaplicy.

4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki – Dziewicy i Męczennicy, w piątek 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego – Biskupa i Doktora Kościoła. W sobotę święto ”Nawrócenia św. Pawła Apostoła”.

5. We wtorek obchodzony jest „Dzień Babci”, a w środę „Dzień Dziadka”. Pamiętajmy i módlmy się za naszych dziadków żyjących i zmarłych, ponieważ każdy z nas wiele Im zawdzięcza.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Zespół dziecięcy Lubań z Kluszkowiec bardzo gorąco zaprasza mieszkańców na Jasełka, które odbędą się w Domu Kultury w Kluszkowcach (remiza OSP) w Niedzielę tj. 19 stycznia o godzinie 16.00.

9. Od przyszłej niedzieli, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca suma będzie „po góralsku.” Bardzo prosimy aby na tę Mszę przychodzić w strojach góralskich, również czytania będą czytane gwarą góralską. Wielu z Was zwracało uwagę podczas kolędy aby była taka Msza św. by młode pokolenie nie zapomniało tradycji Ojców.

10. Komunikat: Pan Sołtys przypomina o ubezpieczeniu obowiązkowym budynków rolniczych w PZU. Składki będą przyjmowane w remizie OSP w czwartek 23 stycznia w godz. od 14-18

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.