III Niedziela Zwykła – 26 I 2020 – Kluszkowce

1. Słowo, które głosi Chrystus to nie zbiór twierdzeń ale to droga do świętości, zbawienia wiecznego, dlatego Ojciec Święty Franciszek ustanowił trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku jako niedzielę Słowa Bożego, która ma być poświęcona refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Dlatego zachęcamy też do uczestnictwa w grupie biblijnej. Spotkanie grupy biblijnej w każda środę po mszy św. wieczornej, którą będzie prowadził o. Mateusz.

2. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy 29 stycznia w środę na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa, przed mszą św. o godz. 17.30. Można składać prośby i podziękowania do św. Józefa przy Jego ołtarzu w bocznej kaplicy.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – Doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko. Ponadto w sobotę 1 lutego przypada I sobota miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryji.

4. W przyszła niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – obchodzony jest 24 dzień Życia Konsekrowanego, dlatego taca w całym Kościele w Polsce przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych. W takim klasztorze klauzurowym, gdzie osoby nie wychodzą na zewnątrz na świat, a swoje życie poświęcają Bogu jako wynagrodzenie, jest nasza parafianka w Zakopanem s. Miriam – Klaudia Kowalczyk. Prosimy o ofiarność na ten cel. W tym dniu w kościołach święci się gromnice. Poświęcenie na każdej mszy świętej.

5. Już dziś informujemy, że w ostatnią niedzielę lutego tj 23 lutego Członkowie Rady Parafialnej będą zbierać tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła.

6. 1 marca w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja ks. bp. Jana Szkodonia oraz bierzmowanie. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 18.30.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.