Niedziela Chrystusa Króla – 24 XI 2019 – Krośnica

1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi pod zwykłymi warunkami. Po każdej mszy św. będzie akt oddania się Chrystusowi Królowi.

2. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

3. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie o MB będą odprawiane wieczorem, by umożliwić dzieciom i młodzieży liczny udział w tych mszach, które rozpoczną się od 2 grudnia. W pierwszą niedzielę miesiąca  zapraszam do uczestnictwa w liturgii w strojach regionalnych oraz do ofiarowania sobie i Bogu przynajmniej kilku minut na adorację i spotkanie z Jezusem w Jego Najświętszym Sakramencie.

4. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 8:30

5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – dziewicy i męczennicy, w sobotę Andrzeja Apostoła. Wypominki roczne na przyszły rok można składać od 1 grudnia do końca roku.

6. W środę zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym po mszy św. w salce w klasztorze.

7. U ministrantów jest do nabycia gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce eucharystycznej z ciekawymi artykułami o Eucharystii, w cenie 2 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej ”Dobre Nowiny”.

8. Schola zaprasza na próby śpiewu osoby chcące śpiewać w piątek o godz. 15.30.

Spotkanie ministrantów we wtorek o 16:00

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.