I Niedziela Adwentu – 1 XII 2019 – Krośnica

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe msze roratnie o MB będą odprawiane w naszym kościele godz.. 17.00 już od poniedziałku. Zachęcamy dzieci do licznego udziału, a wiernych do podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek przed msza św. Caritas w okresie adwentu rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł, które można nabyć w zakrystii. W pierwszą niedzielę miesiąca dziękujemy za uczestnictwo w liturgii w strojach regionalnych oraz zachęcamy do ofiarowania sobie i Bogu przynajmniej kilku minut na adorację i spotkanie z Jezusem w Jego Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbary, w piątek św. Mikołaja – biskupa, w sobotę św. Ambrożego – doktora kościoła. W sobotę odpust w Maniowach.

3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15.30. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek do NSPJ, taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę w godzinach rannych odwiedziny chorych oraz nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.00.

4. W przyszłą niedzielę 8 grudnia w Polsce z inicjatywy Episkopatu Polski obchodzony jest dzień modlitw i pomocy materialnej kościołowi na wschodzie. Na ten cel będzie przeznaczona puszka przy wyjściu z kościoła. Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

5. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej w salce na dole.

6. We wtorek w Kluszkowcach po Mszy świętej wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa.
Spotkanie ministrantów we wtorek o 16:00
Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00.
Schola zaprasza na próby śpiewu w piątek o godz. 15.30.

7. U ministrantów jest do nabycia gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce eucharystycznej w cenie 2 zł. także gazeta ewangelizacyjna ”Dobre Nowiny ”z artykułami o Dzieciątku Jezus, o św. Charbelu czy św. Barbarze jak również miesięcznik „Źródło” przybliżający nam tajemnicę obecności Chrystusa pod postacią chleba w cenie 4 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień oraz ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.