II Niedziela Adwentu – 8 XII 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako niedziela modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest puszka przy wyjściu z kościoła, natomiast taca dzisiejsza jest na potrzeby na parafii.

2. Również dziś od godziny 12.00 – 13.00 jest tzw. „Godzina łaski” dla całego świata. W tej godzinie można wyprosić wiele łask dla duszy i ciała. Obchodzona „godzina łaski” związana jest z objawieniem się MB tzw. Róży Duchownej w Montechiari w 1946 r. pielęgniarce Pierinie Gilli.

3. W okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł., które można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Również poświęcone opłatki na stół wigilijny są w zakrystii. Zachęcamy do podtrzymania śpiewu Godzinek do MB przed mszą św. roratnią.

4. W tym tygodniu w liturgii w piątek św. Łucji dziewicy i męczennicy, a w sobotę uroczystość św. Jana od Krzyża – Doktora Kościoła.

5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

6. W środę zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym w Kluszkowcach po mszy św. w salce.

7. U ministrantów są do nabycia ostatnie egzemplarze miesięcznika „Źródło”, który przybliża nam tajemnicę obecności Chrystusa pod postacią chleba w cenie 4 zł.

8. Zapraszamy dziś o 14:00 na 5 turniej mikołajkowy w hali sportowej naszej szkoły

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień oraz ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.