III Niedziela Adwentu – 15 XII 2019 – Krośnica

1. To już trzecia niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” – niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegła niedziele na potrzeby parafii. Taca wyniosła 2720 zł, a do puszek dla kościoła na wschodzie 1170 zł.

2. W okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł., które można nabyć w zakrystii. Również poświęcone opłatki na stół wigilijny dostępne są w zakrystii. Jak w ubiegłym tygodniu tak i w tym zachęcamy do podtrzymania śpiewu Godzinek do MB przed mszą św. roratnią.

3. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Krośnicy SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW KROŚNICY NA WIECZÓR KOLĘD, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE DNIA 18 GRUDNIA O GODZ. 17:00.
W czasie wieczoru będziemy sprzedawać ozdoby i stroki świąteczne w ramach akcji charytatywnej dla podopiecznego Fundacji A. Worwy- pana Andrzeja.

Z tej racji w środę Msza Święta roratnia odprawiona będzie o godzinie 16:00.

4. Czcicieli MB Szkaplerznej zapraszamy na kolejne nabożeństwo ku jej czci w sobotę o godzinie 15:45.

5. U ministrantów można nabyć albumowe wydanie kolęd z opracowaniem historii ich powstania, a także książki – albumiki o Bożym Narodzeniu tj. znaczenie, tradycja, zwyczaje, ciekawostki w cenie 10 zł. za jeden egzemplarz.

6. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. Spowiedź w tym tygodniu pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Również chorych, którzy nie korzystają z pierwszych piątków, a pragną spowiedzi i komunii świętej świątecznej, prosimy o zgłoszenie do piątku.

7. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2020 r.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień oraz ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.