IV Niedziela Adwentu – 22 XII 2019 – Krośnica

1. To już czwarta niedziela Adwentu. Otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodziny Pańskie.

2. Przedświąteczne odwiedziny chorych w poniedziałek od godziny 8.00, tym razem wraz z dziećmi z naszej szkoły, które przekażą przygotowane przez siebie upominki.

3. Spotkanie ministrantów w poniedziałek o godzinie 14:00.

4. W poniedziałek także zakończenie rorat wraz z wręczeniem nagród przygotowanych przez siostry karmelitanki bose z Tarnowa.

5. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli przygotować dekoracje bożonarodzeniowe i choinki  w naszym kościele, przybyłej młodzieży, pani Celinie Jaworskiej, panu Władysławowi Tkaczykowi za choinki

6. We wtorek Wigilia. Przeżywajmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy w czasie której należy odczytać fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, jej częścią jest wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiew kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinie i sąsiedztwie. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji by potrawy wigilijne były postne, a tym bardziej nie powinno być miejsca na alkohol. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem. Okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 15.00, we wtorek od 7.00 do 10.00. W dzień Wigilii nie będzie mszy św. wieczornej tylko o godz. 8.00.

7. O północy zapraszamy na tzw. Pasterkę, która będzie sprawowana w intencji parafian i dobrodziejów. Taca z pasterki przeznaczona jest w całej archidiecezji na tzw. Fundusz Ochrony Życia. Po mszy św. dzielenie się opłatkiem. W sam dzień Bożego Narodzenia msze św. według porządki niedzielnego. Kto przystąpi do komunii świętej na pasterce może przystąpić po raz drugi w ciągu dnia.

8. W czwartek drugi dzień Bożego Narodzenia. Kościół wspomina św. Szczepana – męczennika. Taca przeznaczona jest na UPJP II i KUL w Lublinie.

9. W Wigilię kancelaria będzie nieczynna.

10. Przyszła niedziela to niedziela św. Rodziny – Jezusa , Maryi i Józefa.

11. W tym tygodniu 27 grudnia rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej tzw. kolęda. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym domu oczekuje się kapłana z błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na stole należy położyć krzyż, świece, Pismo św., wodę święconą. Prosimy także przygotować zeszyt oraz zeszyt ćwiczeń dzieci uczęszczających na katechezę. Plan kolędy jest opublikowany na stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00. W czasie kolędy Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 7.30.

PARKOWA, OGRODY,                            27.12

POLNA, DZIOŁKI                                     28.12

NOWOTARSKA Numery parzyste        30.12

FLISACKA                                                  31.12

TRAKT KRÓLEWSKI, ROMOWIE       2.01 
NOWOTARSKA Numery nieparzyste   3.01
O. LEONA 158-28                                     4.01

ŚW. JÓZEFA,                                             5.01 od godziny 12:00
O. LEONA numery 26-3                         5.01 od godziny 12:00

12. U ministrantów można nabyć albumowe wydanie kolęd z opracowaniem historii ich powstania, a także książki – albumiki o Bożym Narodzeniu tj. znaczenie, tradycja, zwyczaje, ciekawostki w cenie 10 zł. za jeden egzemplarz.

13. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

14. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2020 r.

15. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

16. Intencje mszalne na najbliższy tydzień oraz ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

17. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.