33 Niedziela Zwykła – 17 XI 2019 – Krośnica

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Rafała Kalinowskiego patrona kościoła w Kluszkowcach. Kaznodzieją jest o. prof. Stanisław Fudala z Krakowa.

2. Dzisiaj tez w Kościele obchodzony jest III Światowy Dzień Ubogich. Na ten cel prowadzona jest kwesta do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – bł. Salomei, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek ofiarowanie NMP, w piątek św. Cecylii – dziewicy i męczennicy, patronki organistów i chórów kościelnych. Z okazji wspomnienia św. Cecylii pragnę podziękować naszej scholi, pani organistce za ubogacanie liturgii i życzyć wszystkim radości z uwielbienia Pana śpiewem. W niedzielę odpust w Nowej Białej.

4. Przyszła niedziela to niedziela Chrystusa Króla, kończąca rok liturgiczny.

5. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych. Przypominamy, że w Kluszkowcach codziennie rano msza św. za zmarłych, a wieczorem u nas po Mszy Świętej koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem imion zmarłych. Od 1 grudnia można będzie składać kartki z wypominkami rocznymi.

6. U ministrantów jest do nabycia gazeta „Chrystus i Ty” o tematyce eucharystycznej z ciekawymi artykułami o Eucharystii, w cenie 2 zł.

7. We wtorek spotkanie mężczyzn św. Józefa po Mszy świętej wieczornej w Kluszkowcach

8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy VII we wtorek po Mszy Świętej.

Schola zaprasza na próby śpiewu osoby chcące śpiewać w piątek o godz. 15.30.

Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 15:45.

Spotkanie grupy młodzieżowej w sobotę o godzinie 18:00.

Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.