IV Niedziela Zwykła – 30 I 2022 – Krośnica

 1. W tym tygodniu w liturgii w środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na każdej mszy świętej. W tym dniu obchodzimy w kościele dzień życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za powołania z naszej Parafii do tego życia O. Józefa Wajdy , O. Jacka Palicy i O. Mariusza Wójtowicza, s. Jacenta Oleksy, s. Klaudii Kowalczyk. Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych. W czwartek wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po mszy św. specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja. W sobotę  św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 2. Bóg zapłać za ofiarę do puszek dla potrzebującej rodziny z Krośnicy, za okazane miłosierdzie. Zebraliśmy kwotę 2700 zł, za co wspomniana rodzina serdecznie dziękuje.
 3. Ponadto tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 4. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Jeśli nie wskażemy sami organizacji US sam skieruje nasz 1%, najczęściej na organizacje laickie. 
 5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety Dobre Nowiny.
 6. Od 1 lutego przyjmujemy intencje mszalne na drugą połowę roku 2022.
 7. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących  w naszym kraju: zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 8. Wszystkich chętnych do pomocy w demontażu dekoracji świątecznych zapraszamy w poniedziałek (jutro) po Mszy Świętej.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ub tygodniu w Kluszkowcach śp. Janinę Jandura . Dobry Jezu..
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.