III Niedziela Zwykła – 23 I 2022 – Krośnica

 1. Dzisiejszą niedziele Ojciec św. Franciszek ustanowił jako niedziele Słowa Bożego. Słowo, które głosi Chrystus dla nas to nie zbiór twierdzeń ale droga do świętości. Zachęcamy więc do czytania i rozważania Pisma Świętego w domach.
 2. Dziś także zbieramy do puszek ofiarę dla potrzebującej rodziny z Krośnicy, niech nie zabraknie miejsca w naszych sercach na okazanie miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu w liturgii w  poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp i doktora kościoła, we wtorek 25 stycznia święto  Nawrócenia św. Pawła Apostoła w środę  świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa a w piątek  wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora kościoła.  
 4.  Ponadto w tym tygodniu wspólne spotkanie grupy świętego Józefa i grupy biblijnej na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym w środę po Mszy św. Wieczornej w klasztorze w Kluszkowcach.
 5. Również grupa synodalna zaprasza na wspólne kolędowanie w przyszłą niedziele do salki na godz. 16,00 w klasztorze w Kluszkowcach.
 6. Nabożeństwo szkaplerzne w najbliższą sobotę o godzinie 17:00
 7. W związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywanie ust  zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja rąk.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w ub. tygodniu w Krośnicy śp. Marię Wojtaszek i w Kluszkowcach śp. Kazimierza Ubik. Dobry Jezu..
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.