IV Niedziela Zwykła – 29 I 2023 – Krośnica

 1. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. Poświecenie  gromnic na każdej Mszy świętej. W kościele, w tym dniu obchodzimy Dzień Życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za powołania z naszej Parafii do tego życia: O. Józefa Wajdy, O. Jacka Palicy i O. Mariusza Wójtowicza, s. Jacenty Oleksy, s. Klaudii Kowalczyk. Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych.
 2.  Ponadto tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W piątek też odwiedziny chorych od godziny 8:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. Po Mszy Świętej zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe w salce.
 3. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 4. Mężczyźni zainteresowani wyjazdem na męski różaniec do Zakopanego 4 lutego mogą się zgłaszać w zakrystii do piątku.
 5. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjne Dobre Nowiny – 2 zł. i dla dzieci kolorowy Staś – 10 zl.
 6. Wszystkich chętnych do pomocy w demontażu dekoracji świątecznych zapraszamy w sobotę (4.02) po Mszy Świętej.
 7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. Komunikat : Związek Podhalan O. Kluszkowce i stacja narciarska Czorsztyn-Ski zapraszają na XV Zawody Narciarskie o Puchar Gorców które odbędą się 5 lutego. Zawody poprzedzi Msza św. w plenerze o godz. 10,00.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.