III Niedziela Zwykła – 22 I 2023 – Krośnica

 1. Dzisiejszą niedzielę Ojciec święty Franciszek ustanowił jako niedzielę Słowa Bożego. Słowo, które głosi Chrystus dla nas to nie zbiór twierdzeń ale droga do świętości. Zachęcamy wiec do czytania i rozważania Pisma świętego w domach. Dziś można tez nabyć u ministrantów egzemplarze Pisma św.: kieszonkowe, małe wydanie w cenie 20 zł. i większe 50 zł.
 2. Po Mszy Świętej o godzenie 8:30, młodzież z 8 klasy, naszej szkoły, przedstawi jasełka bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia wszystkich, a szczególnie dzieci.
 3.  W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 24 stycznia wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła, w środę święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tytusa i Tymoteusza, a w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.  
 4. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 5. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 7 odbędzie się w piątek po Mszy Świętej.
 6. Nabożeństwo Szkaplerzne w sobotę o 17:00
 7. Spotkanie grupy młodzieżowej w każdą sobotę po Mszy Świętej, zapraszam wszystkich chętnych młodych.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego  śp. Andrzeja Surowiaka z Krośnicy. Dobry Jezu …
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.