IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 III 2022 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii „Laetare” – niedzielą radości  uświadamiamy sobie prawdę że Bóg jest miłosierny. Przypominamy że od dziś obowiązuje czas letni, ulega zmianie msza święta wieczorna która będzie sprawowanie o godz. 19,00.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek ,piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji powołań a w piątek wynagradzające NSPJ  w sobotę o godz. 18,00 zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serce Maryi. W piątek rano odwiedzimy chorych. Taca na cele misyjne. Spowiedź w te dni rano od 6,30-7,00 i popołudni od 18,30 – 19,30.
 3. Ponadto w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa a w Czwartek grupy biblijnej. W czwartek droga krzyżowa dla dzieci a w piątek dla dorosłych o godz. 17.00 w niedziele w kaplicy po Mszy św.  W niedziele nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.00.
 4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii .Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej soboty , zapalić przy śniadaniu wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 5. W sobotę 2 kwietnia zapraszamy na świecenia diakonatu  br.Piotra – katechety i br. Szymona z Rzymu. Święceń  udzieli   bp. Jan Zając. Otoczmy ich naszą modlitwą.  
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Bańka Zofia, Majdańska Janina , Bednarczyk Jadwiga, Regiec Teresa. W kaplicy: Chryc Anna i Joanna Palica.
 7. U ministrantów jest do nabycia  nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny z ciekawym artykułem jak MB płakała  kilka lat temu w Niżankowicach  nad losem  Ukrainy. Dziś sprawdzają się te wydarzenia.
 8. Przyszłą niedzielę rozpocznie wizytacja kanoniczna naszej Parafii przez ks. bp. Roberta Chrząszcza. Na mszy św. o godz. 9,30 oficjalne powitanie, Po mszy św. ks bp pragnie spotkać się  z grupami duszpasterskimi /Róże różańcowe , grupa biblijna, mężczyźni św. Józefa, i  z młodzieżą, schola. Na sumie udzieli sakramentu bierzmowania , o 15,00 będzie się modlił na cmentarzu. O. godz. 17,00 spotkanie z radą parafialną i o 19,00 zakończenie wizytacji.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 10. Komunikat. Nadleśnictwo Krościenko zawraca się z prośbą o zaniechanie wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych. Tego typu praktyki są zabronione i podlegają grzywnie lub karze aresztu.
 11. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych w Kluszkowcach śp. Jakuba Firek , Helenę Sajdera zd.Sikora. Dobry Jezu  .. ….. a
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.