III Niedziela Wielkiego Postu – 20 III 2022 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby Parafii z ub niedzieli kwoty 3600 zł. i 10 euro a także ofiarę do puszek na misje 770 i 5 euro.   
 2. W tym tygodniu w piątek 25 marca w liturgii przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o godz.6,30 , 11,30 i 17,30 i w kaplicy .Od uroczystości św. Józefa  w kościele trwa Tydzień modlitw o ochronę życia  poczętego. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są deklaracje  adopcji duchowej oraz inne materiały. Zachęcamy  do modlitwy przez 9 miesięcy miesięcy w tej intencji indywidualnie czy w rodzinie i wypełnienie takiej deklaracji i zwrot do kancelarii lub do zakrystii w dniu 25 marca by dokonać wpisu do księgi duchowej adopcji. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz ochrony życia  w diecezji.  
 3. Ponadto we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy synodalnej. W czwartek droga krzyżowa dla dzieci a w piątek dla dorosłych o godz. 17.00 w niedziele w kaplicy po Mszy św.  W niedziele nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.00.
 4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii .Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej soboty , zapalić przy śniadaniu wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 5. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na wybrane przez siebie organizacje pożytku publicznego, dlatego zachęcam by samemu wskazać taka organizację : np. Caritas , Radio Maryja, Przytulisko SS Albertynek w Grywałdzie czy na chore dzieci itp. Również siostry Karmelitanki Bose z Zakopanego  proszą o 1% na budowę nowego klasztoru ulotki można pobrać przy wyjściu z kościoła. Urząd Skarbowy jeśli nie wskażemy sami organizacji sam skieruje nasz 1 %  najczęściej na organizacje laickie.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Brzegowska Anna , Bańka Teresa , Tkaczyk Małgorzata, Rusin Teresa. W kaplicy: Plewa Joanna i  Jandura Katarzyna.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Piotr Siedlarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Monika Ostachowska , panna z Maniów. Zapowiedź  trzecia. Kto wiedziałby o przeszkodach do małżeństwa zobowiązany jest do zgłoszenia ich w Urzędzie Parafialnym. 
 8. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca, tradycyjnie suma Góralska. Pamiętajmy tez o zmianie  czasu z zimowego na letni a zatem wieczorna Msza św. będzie o godz.19,00 pozostałe Msze święte bez zmian. Również w przyszłą niedzielę, 27 marca, na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się  błogosławieństwo i wręczenie książeczek komunijnych dla dzieci klas III. Po Mszy spotkanie dla rodziców w salce.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w Kluszkowcach śp. Annę Firek . Dobry Jezu  .. …..  
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.