II Niedziela Wielkiego Postu – 13 III 2022 – Kluszkowce

  1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych. Dzisiejsza   niedziela obchodzona jest Kościele  jako niedziela   Ad gentes, tj. dzień modlitwy i postu za misje i misjonarzy. Zbiórka do puszek po mszy św. przeznaczona jest na cele misyjne. Natomiast taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne jak w każdą drugą niedzielę miesiąca. 
  1. W tym tygodniu, w środę 16 marca, ostatni tydzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, w piątek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele według porządku: od 7-8 ul. Kamieniarska i Turystyczna ,8-9 ul. Wżarowa i Zielona , 9-10 ul. Wspólna ,Polna Gorczańska, Pienińska, Słoneczna 10-11 ul. Podhalańska , 11-12 ul. Strażacka ,Sądecka , Przedszkolaków,   12-13 Rozwojowa Kluszkowianka ,13-14 Karpacka i Borek , Szkolna , 14-15 Karmelicka, Stylchyn , Cegielniana ,  16-17 , ul. Zdrojowa i Modrzewiowa. O godz. 17,20 procesja ku czci Bożego miłosierdzia i Msza święta.  W sobotę przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte o godz. 6:30, 11:30 i 17:30. Ponadto w czwartek droga krzyżowa dla dzieci a w piątek dla dorosłych o godz. 17.00. W niedziele nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16.00.
  1. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii .
  1. U ministrantów jest  jeszcze do nabycia modlitewnik wielkopostny w cenie 5 zł. Można  także pobrać skarbonki dla rodzinnego oszczędzania w Okresie Wielkiego Postu. 
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Małgorzata Kowalczyk , Krystyna Leśnicka , Anna Gabryś , Kuruc Stanisława. W kaplicy: Kubicz Krystyna, Bańka Celina.
  1. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Piotr Siedlarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Monika Ostachowska , panna z Maniów. Zapowiedź  druga. Kto wiedziałby o przeszkodach do małżeństwa zobowiązany jest do zgłoszenia ich w Urzędzie Parafialnym.  
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  1. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Katarzynę Bryja. Dobry Jezu ..
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.