I Niedziela Wielkiego Postu – 06 III 2022 – Kluszkowce

 1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Panu Bogu za nasze grzechy. Temu niech służą też rekolekcje Parafialne które dziś  rozpoczynamy. Na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Jest możliwość byśmy z korzystali wszyscy: kto pracuje rano może przyjść wieczorem ,a kto pracuje popołudniu może uczestniczyć rano w rekolekcjach. Program na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.  O godz. 16,oo gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Dzisiejsza taca przeznaczona jest Uniwersytet JP II.
 1.  Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła w wysokości 31 460 zl. a także za ofiary składane na rzecz ofiar wojny na Ukrainie wysokości 10 280 oraz 10 $ i 10 Euro. A także za składane medykamenty  .  
 1. W tym tygodniu w środę zapraszamy na kolejny tydzień nowenny do św. Józefa. Po mszy św. zapraszamy chętnych mężczyzn na spotkanie. W czwartek Droga krzyżowa dla dzieci  o godz. 17,oo a po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne w salce. W piątek droga krzyżowa dla dorosłych. W niedzielenie popołudnie  nabożeństwo Gorzkich żali  o  godz. 16,00.Taca z Gorzkich Zali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego.Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  
 1. Jak co roku w okresie WPostu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw paschaliki w cenie 10 zl. Do nabycia w zakrystii .
 2. W najbliższą sobotę odbędzie się Adoracja Krzyża, przygotowane przez młodzież nabożeństwo, dla tych którzy chcą głębiej wejść w czas Wielkiego Postu, duchowo przeżyć spotkanie z cierpiącym Jezusem, odnaleźć siebie pod krzyżem mistrza. Zapraszamy na godzinę 19:00 w Krośnicy
 1.  Przyszła   niedziela obchodzona jest Kościele  jako niedziela   Ad gentes, tj dzień modlitwy i postu za misje i misjonarzy. Zbiórka do puszek po mszy św. przeznaczona będzie na cele misyjne. 
 1. U ministrantów jest  jeszcze do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej w cenie 1 zł.   oraz modlitewnik wielkopostny w cenie 5 zł. Można  także pobrać skarbonki dla rodzinnego oszczędzania w Okresie WPostu. 
 1. W naszej diecezji trwa od środy popielcowej nowenna za kapłanów i o nowe powołania, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski. Codziennie wieczorem po mszy św.  
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele; Faron Anna , Fiust Marcin , Wróbel Barbara , Zachwieja Helena. W kaplicy: Sikora Janina i Plewa Janina.
 1. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Piotr Siedlarczyk, kawaler z Kluszkowiec i Monika Ostachowska , panna z Maniów. Kto wiedział o przeszkodach do małżeństwa zobowiązany jest do zgłoszenia ich w Urzędzie Parafialnym.  
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 1. Komunikat : Fundacja Dunajec organizuje wyjazd Szlakiem Miłosierdzia  na Litwę  w dniach 31.03-3.04.2022.Cena 1200 zł. i 15 euro. Kontakt Tel.500 443 914
 1. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłych w ub tygodniu parafian z Kluszkowiec : śp. Stanisław Bochnak  i Justynę Ziarnicką. Dobry Jezu  …..
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.