IV Niedziela Wielkanocna – 30 IV 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza niedziela – to niedziela Dobrego Pasterza. W kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.
 2. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Rozpoczęcie nabożeństw już dziś o godz. 18,30  z procesją w kościele. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie pół godziny przed mszą świętą wieczorem tj o godz. 18,30.
 3. Wszystkim którzy złożyli swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar  ołtarza dla Caritasu w Niedzielę Miłosierdzia kwoty 3680 zł.  składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii : jutro 1 maja wspomnienie św. Józefa Robotnika odpust w Krośnicy z sumą o godz. 11,00. 2 maja wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. To dzień flagi narodowej. Nie wstydźmy się  naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi. Wywieśmy w naszych domach flagi narodowe i maryjne. W środę    3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Ojczyzny.  Msze św.  wg porządku niedzielnego. W czwartek  4 maja  wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Msza św. w Intencji  żyjących i zmarłych strażaków OSP Kluszkowce  będzie odprawiona 3 maja o godz. 9,30. W sobotę 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. Również w tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiaca. W czwartek po majówce modlimy się o powołania , w piątek do Serca PJ . Taca na cele misyjne. Rano odwiedzimy chorych. W sobotę o godz. 18,00 zmiana tajemnic różańcowych. Spowiedź w te  dni rano od 6,30 – 7,00 i popołudniu od  18,00-19,30.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się ; Patryk Adam Jabłoński kawaler z Kluszkowiec i Ewelina Aneta Kubicz, panna z Maniów. Zapowiedź trzecia oraz Witold Skupień ,kawaler z Kluszkowiec i Wioletta Waniczek , panna z Dursztyna. Zapowiedź  druga . Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Urzędzie Parafialnym.
 7. U ministrantów do nabycia    nowy numer gazety ewangelizacyjnej dobre Nowiny z ciekawymi artykułami o rodzinie Ulmów, która będzie beatyfikowana  w tym roku we wrześniu w Polsce ,  oraz historia  Carla Acutisa  ,beatyfikowany 17-letni  włoski chłopiec   a także książki czym jest „kościół domowy „ w cenie 5 zł oraz  zl. i  album jako pamiątka I komunii  św.  w cenie 25 zl.
 8. Młodych ludzi zapraszamy na dekanalne Spotkanie Młodych do Niedzicy. 14 maja od godz. 14,00. Szczegóły na plakacie.
 9.  Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:      rodzicom  dzieci bierzmowanych. W kaplicy: Domian Bogumiła , Chryc Krystyna.
 10.  Od 2 maja przyjmujemy  intencje mszalne na  3 kwartał  tj od lipca do września br.  Na najbliższy tydzień intencje mszalne wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.