III Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2023 – Kluszkowce

  1. Dziś w kościele rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma św. U ministrantów można nabyć nowe egzemplarze  Pisma św. małe w cenie 20 zł. a większe 50 Również grupa biblijna  umieściła w koszyku  przy wyjściu z kościoła  cytaty z Pisma św. do osobistego rozważania słowa Bożego. Zachęcamy do wyciągnięcia sobie takiego cytatu.
  2. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek 24 kwietna Uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika, Patrona Polski. We wtorek święto św. Marka , ewangelisty. W sobotę  wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy , doktora kościoła. Również w sobotę 29 kwietnia bp. Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii o godz. 17,30.  Próby młodzieży przed sakramentem bierzmowania w poniedziałek, środa i piątek o godz. 17.00. W piątek o godz. 17.30 spowiedź dla młodzieży, świadków .
  3. Do związku małżeńskiego przygotowują się ; Patryk Adam Jabłoński kawaler z Kluszkowiec i Ewelina Aneta Kubicz, panna z Maniów. Zapowiedź druga oraz Witold Skupień ,kawaler z Kluszkowiec i Wioletta Waniczek , panna z Dursztyna. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Urzędzie Parafialnym.
  4. U ministrantów do nabycia    nowy numer gazety dla dzieci STAŚ  cena  – 10 zl.
  5. 3 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie  młodych na polach lednickich, w miejscu chrztu Polski. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy czują się jeszcze młodo do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii  oraz  Parafia św. Bartłomieja w Niedzicy organizuje pielgrzymkę samolotową do Gruzji – Kolebki Chrześcijaństwa w terminie 21-28.09.2023. Dostępne są ostatnie miejsca. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów w zakrystii.
  6. Zw. Podhalan o/Kluszkowce oraz firma Czorsztyn-SKI zaprasza  mieszkańców na mszę święta na górze Wdżar z okazji IX rocznicy kanonizacji św. JP II 27 kwietnia/w czwartek/ o godz. 19,00.
  7. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie suma góralska. Zachęcamy do udziału w strojach góralskich. Natomiast wieczorem o godz. 18,30 rozpoczniemy nabożeństwa majowe z procesja.
  8. 6.   Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Teresa Kopytko, Agnieszka Hamrus, Anna Chodara, Barbara Budz, Agnieszka Wiśniewska. W kaplicy: Małgorzata Kowalczyk, Renata Czajka.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  10. 9 . Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.