IV Niedziela Adwentu B – 24 XII 2023 – Krośnica

 1. Dziś już ostania niedziela Adwentu , zarazem wigilia, która otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Boże Narodzenie. . W godzinach popołudniowych zasiądziemy wszyscy do wieczerzy wigilijnej w czasie której należy odczytać fragment Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i śpiew kolęd. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji by potrawy wigilijne były postne.  Wigilia to także  dobra okazja do pojednania się w rodzinie, sąsiedztwie. Pasterka będzie sprawowana zwyczajowo o północy w intencji mieszkańców Krośnicy, dobrodziejów kościoła i cmentarza. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 2. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece wigilijne , oraz poświęcone opłatki na stół
  wigilijny.
 3. Do końca roku można składać wypominki roczne. U ministrantów jest do nabycia styczniowy numer Stasia dla dzieci .
 4. W tym tygodniu w liturgii : Jutro w poniedziałek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze
  święte o godz. 8::30 i 11:00. Nie będzie mszy św. wieczornej w Kluszkowcach. We wtorek 26 grudnia św. Szczepana I męczennika kościoła. Tradycyjnie w tym dniu taca przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszym kraju tj. UP JPII w Krakowie i Kul
  w Lublinie. Msze święte wg porządku niedzielnego. W środę święto świętego Jana Apostoła. W tym dniu w kościołach poświęca się wino. W czwartek 28 grudnia świętych
  młodzianków męczenników. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela świętej Rodziny Maryi Józefa i Jezusa.
 5. Od środy rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii tzw. Kolenda. Szczegóły
  będą podane jutro.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.