BOŻE NARODZENIE – 25 XII 2023 – Krośnica

 1. W szczególnym okresie jakim jest Dzień Bożego Narodzenia składamy sobie wzajemnie życzenia. Również i my jako duszpasterze pragniemy wszystkim przekazać życzenia: aby święta Bożego Narodzenia były pięknym , pełnym radości czasem, okazja do spotkań z najbliższymi ,zapatrzenia się w malutkie Dziecię Jezus, które narodziło się dla każdego  z nas, ciągłego wzorowania się  na NIM  w radościach i trudach dnia codziennego. Na ten świąteczny czas zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i liturgii świątecznej. Dziękujemy osobom które, pomagały w piątek przy ubieraniu kościoła na święta Bożego Narodzenia: Panu Mariuszowi Chlipała, Jackowi Potoczak, Stanisławowi Hrycowi, Wojciechowi Tokarczyk, Szymonowi Tokarczyk, Krystianowi Tokarczyk, Bogdanowi Oleś, Dawidowi Siedlarczykowi, Michałowi Ponickiemu, Katarzynie Wojtaszek oraz młodzieży i dzieciom. Bóg zapłać państwu Malik z ul. Flisackiej, państwu Jandura z ul Dziołki za ofiarowanie choinek do wystroju naszego kościoła. Pani Celinie Jaworskiej, a także organistce, pani Kindze Babiak, scholii, ministrantom. Niech wam towarzyszy błogosławieństwo Bożej Dzieciny. Dziękuję także tym, którzy uczestniczyli w liturgii w strojach góralskich
 3.  
 4. W środę 27 grudnia rozpoczyna się w naszej wspólnocie parafialnej tzw. kolęda, bardzo prosimy aby widoczny sposób okazać, że w danym domu oczekuję się kapłana z błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na nim postawić krzyż i wodę święconą oraz Pismo Święte. Kolęda rozpoczyna się około godz. 8.30 – po Mszy Świętej o 7:30. Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć kapłana, może uzgodnić termin kolędy w innym czasie. Plan kolędy na stronie internetowej parafii i przy wyjściu z kościoła.
 5. Pan kościelny jak w poprzednich latach prosi parafian aby ofiarę dla niego przekazać kapłanowi, który będzie z wizytą duszpasterską w rodzine.
 6. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 7.  W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Ważne sprawy można uzgodnić po Mszy św. wieczornej.
 8. Przyszła niedziela to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok 2023.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

Kolęda 2023

 • 27.12 – Ul. Nowotarska od numeru 1 do 59
 • 28.12 – Ul. Nowotarska od numeru 69 do końca wraz z ulicą Wspólną
 • 29.12 – Ul. Nowotarska od numeru 4 do 42
 • 30.12 – Ul. Nowotarska od numeru 46 do końca
 • 30.12 – Ul. Flisacka cała, rozpoczynając od numeru 40 w dół
 • 31.12 – Ul. Polna od numeru 1 do końca
 • 1.01 od 12:30 – Ul. Parkowa od numeru 3 do końca oraz ul. Ogrody
 • 2.01 –Ul. Dziołki od numeru 14 do 3 oraz ul. Świętego Józefa Robotnika od numeru 2 do końca wraz z ulicą Widokową
 • 3.01 – Ul. Trakt Królewski od numeru 6a do początku oraz Romowie
 • 3.01 – Ul. Ojca Leona od samej góry do numeru 93
 • 4.01 – Ul. Ojca Leona od numeru 134 do 84
 • 5.01 – Ul. Ojca Leona od numeru 80 do 45
 • 6.01 od 12:30 – Ul. Ojca Leona od numeru 43 do 18
 • 7.01 – Ul. Ojca Leona od numeru 16 do 6