III Niedziela Adwentu – 17 XII 2023 – Krośnica

1. Dziś już III niedziela Adwentu. W liturgii nazywana jest niedzielą Gaudete – radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
  2. Przypominamy że adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej są odprawiane od
    poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy o podtrzymanie pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed mszą świętą roratnią o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i dorosłych.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek ub. niedzieli na pomoc kościołowi na
    wschodzie. Na potrzeby naszego kościoła złożono kwotę 3717zł.
  4. Dziś uczniowie z naszej szkoły z koła wolontariatu prowadzą kiermasz stroików świątecznych.
  5. W okresie Adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne , które są do nabycia w zakrystii oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  6. Do końca roku można składać wypominki roczne.
  7. W czwartek tj. 21 grudnia kancelaria będzie nieczynna .Pilne sprawy po mszy świętej wieczornej.
  8. W tym tygodniu spowiedź świąteczna w czwartek po wieczornej Mszy Świętej od 18:30 do 20:00, również codziennie od godziny 17:00, w przyszła niedzielę przed Mszą Świętą od godziny 8 oraz pomiędzy mszami.
  9. Przyszła niedziela to już wigilia. W Kluszkowcach nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 17:30. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej będziemy budować szopkę i ubierać w naszej świątyni w choinki bardzo prosimy o pomoc młodzież i osoby chętne do tego wspólnego dzieła.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu…
  11. Dziś nasi strażacy będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok w godzinach
    popołudniowych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
  12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
    przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  13. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy
    obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.