II Niedziela Adwentu B – 10 XII 2023 – KROŚNICA

1. Dziś już II niedziela Adwentu. Niech ten czas mobilizuje nas do duchowej odnowy. Jeżeli ktoś chciałby ofiarować do naszego kościoła choinkę prosimy zgłosić do zakrystii. Przypominamy że adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy o podtrzymanie pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed mszą świętą roratnią o godz. 17:30. Zachęcamy do licznego udziału dzieci i dorosłych.
  2. W kościele w Polsce obchodzony jest dziś dzień pomocy materialnej i duchowej
    Kościołowi na wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest puszka u ministrantów przy
    wyjściu z kościoła. Taca jak w każdą drugą niedziele miesiąca na potrzeby naszego.
  3. W okresie Adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 12 zł., które są do
    nabycia w zakrystii oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  4. W tym tygodniu w liturgii: w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy , w czwartek 14
    grudnia uroczystość św. Jana od krzyża ,kapłana doktora Kościoła , mistyka a przede wszystkim reformatora NZ.
  5. W przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły podstawowej.
  6. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu …
  8. U ministrantów książeczki bożenarodzeniowe zawierające rytuał wigilijny i kolędy. Cena 5 zł.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.