I Niedziela Adwentu B – 3 XII 2023- Krośnica

 1. Dziś rozpoczyna się w kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe Msze Święte roratnie o Matce Bożej będą odprawiane wieczorem od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy o podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed Msza Świętą roratnią oraz licznego udziału dzieci i dorosłych. Od jutra rozdawanie plansz roratnich i naklejek, za wyklejenie których, jak co roku będą liczne nagrody. Przypominam, że określoną liczbę uczestnictwa w tych nabożeństwach mają dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas: 7 i 8 szkoły podstawowej. Proszę także rodziców o zwrócenie uwagi na tą kwestię dzieciom z tych klas. Dziś I niedziela miesiąca zachęcamy do modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem pomiędzy mszami.
 2. W okresie Adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 20 duże i 12 małe,
  które są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Oraz opłatki na stół wigilijny.
 3. U ministrantów do nabycia dla dzieci grudniowy numer Stasia. Cena 10 zł.
 4. W tym tygodniu w liturgii w czwartek 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i
  doktora kościoła. Patrona pszczelarzy. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego
  Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 8:00 i 18:00.W tym dniu pragnieniem Matki Bożej jest tzw. Godzina Łaski od 12-13. Trwając na modlitwie w tej godzinie Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała. Ponadto zapraszamy do Kluszkowiec na spotkania mężczyzn św. Józefa w środę a w czwartek grupę biblijną do salek po mszy świętej wieczornej .
 5. Przyszła niedziela obchodzona jest w Polsce jako dzień pomocy kościołowi na
  Wschodzie. Na ten cel będzie puszka przy wyjściu z kościoła a taca jak w każdą druga
  niedziele miesiąca na potrzeby inwestycyjne Parafii.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary…
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 8. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłych w ubiegłym tygodniu w Kluszkowcach naszych parafian: śp. Aniele Wojtaszek , Kazimierza Waniczka. Dobry Jezu ….
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.