Niedziela Chrystusa Króla – 26 XI 2023 – Krośnica

 1. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, kończy w kościele rok liturgiczny.
  Zaraz po Mszy świętej będzie wystawienie najświętszego Sakramentu i odmówimy akt
  poświecenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata Jezusowi Chrystusowi za który
  można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Koło gospodyń wiejskich dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji kiermaszu ciast dla Kamilki. Udało nam się uzbierać 5 659zł. Kwota została wpłacona na fundację „SIĘ POMAGA”. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przyszła niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana
  Jezusa. W okresie adwentu msze św. roratnie o Matce Bożej tzw. Roraty będą o godz.
  18:00 a przed Mszą świętą wieczorna prosimy o prowadzenie śpiewu godzinek do Matki
  Bożej.
 4. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzać świece wigilijne w cenie 20 zł. duże i 12
  małe, które są do nabycia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu w liturgii w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. Imieniny naszego O. Proboszcza pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. W tym tygodniu tez I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godziny 16:00 po mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ. Taca w tym dniu na cele misyjne kościoła. W I Sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17:00.
 6. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych jeszcze do końca listopada . Do końca roku przyjmujemy wypominki roczne . W tym tygodniu kancelaria będzie nie czynna. W sprawie pilnych sprawy prosimy dzwonić.
 7. U ministrantów do nabycia dla dzieci grudniowy numer Stasia. Cena 10 zl.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary w tym tygodniu…
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Komunikat:

Szanowni Państwo,
w związku z rozpoczętym sezonem odśnieżania i zimowego utrzymania dróg na terenie naszego sołectwa uprzejmie przypominamy o zasadach parkowania samochodów w miejscach, które nie będą kolidowały z prowadzeniem akcji odśnieżania i wykonywaniem innych prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg. Samochody zaparkowane na jezdni znacznie utrudniają, a w niektórych przypadkach uniemożliwiają przejazd pługów i innych pojazdów prowadzących zimowe utrzymanie dróg. Nieparkowanie samochodów na jezdniach przyczyni się do usprawnienia prowadzonych prac i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W sytuacji pozostawienia samochodów, miejsca te nie będą odśnieżone.
Głównie dotyczy to ulicy Ojca Leona, ale również innych ulic. Przypominamy również, że zgarnianie na jezdnię śniegu zalegającego na chodniku i prywatnych posesjach jest zabronione. 

Sołtys i Rada Sołecka