III Niedziela Zwykła – 27 I 2019 – Krośnica

1. Słowo, które głosi Chrystus, to nie zbiór twierdzeń lecz droga do świętości, zbawienia i szczęścia wiecznego.

2.  Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, w czwartek 31 stycznia św. Jan Bosko – kapłana a w sobotę 2 lutego- święto Ofiarowania Pańskiego, znane w Polsce jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Uobecniamy w tym dniu wydarzenie związane z przyniesieniem do świątyni jerozolimskiej Jezusa i ofiarowania Go Bogu. Na pamiątkę tego wydarzenia przynosimy do kościoła gromnice, które będą poświęcone podczas każdej mszy św. W tym dniu obchodzimy w Kościele także Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na pomoc klasztorom kontemplacyjnym. Nasza parafianka Klaudia Kowalczyk z Kluszkowiec otrzymuje habit i rozpoczyna nowicjat w klasztorze kontemplacyjnym Karmelitanek Bosych w Zakopanem. Otoczmy ją naszą modlitwą.

4. Również w tym tygodniu pierwszy piątek, sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 15:30. W piątek po mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ. Taca przeznaczona jest na misje. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.45. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Po Mszy Świętej spotkanie kół różańcowych w salce. W pierwszą niedzielę miesiąca zachęcam do uczestnictwa w liturgii w strojach góralskich.

5. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Komunikat Związku Podhalan: Związek Podhalan Oddział Kluszkowce serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na XIII edycję zawodów narciarskich „O Puchar Gorców”, które odbędą się w dniu 03.02.2019 r. o godz. 10.00 w stacji narciarskiej „Czorsztyn S-ki”. Zawody rozpoczną się mszą św. na Górze Wdżar.

8. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci  w środę o godzinie 16:00.

9. Spotkanie ministrantów w środę o godzinie 16:00

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11.  Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.