III Niedziela Zwykła – 26 I 2020 – Krośnica

1. Słowo, które głosi Chrystus to nie zbiór twierdzeń ale to droga do świętości, zbawienia wiecznego, dlatego Ojciec Święty Franciszek ustanowił trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku jako niedzielę Słowa Bożego, która ma być poświęcona refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. My też zachęcamy do uczestnictwa w grupie biblijnej. Spotkanie grupy biblijnej w każda środę po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach, grupę będzie prowadził o. Mateusz.

2. W pierwszą sobotę miesiąca ( 1 lutego) Msza Święta wyjątkowo o godzinie 16:00, adoracja NSPJ róż różańcowych o 15:00. Nie będzie natomiast spotkania róż różańcowych po Mszy Świętej. Odwiedziny chorych będą we wtorek 4.02 od godziny 9:00.

3. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu – Doktora Kościoła, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – obchodzony jest 24 dzień Życia Konsekrowanego, dlatego taca w całym Kościele w Polsce przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych. W takim klasztorze klauzurowym, gdzie osoby nie wychodzą na zewnątrz na świat, a swoje życie poświęcają Bogu jako wynagrodzenie, jest nasza parafianka w Zakopanem s. Miriam – Klaudia Kowalczyk. Prosimy o ofiarność na ten cel. W tym dniu w kościołach święci się gromnice. Poświęcenie na każdej mszy świętej.

5. 1 marca w naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja ks. bp. Jana Szkodonia oraz bierzmowanie.

6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., a także wypominki roczne.

10. Turystom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.