III Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020 – Krośnica

1. W piątek 1 maja odpust św. Józefa Robotnika, patrona naszego kościoła z uroczystą sumą odpustową o godzinie 11:00 w intencji mieszkańców Krośnicy. W związku z obowiązującymi przepisami uroczystość ta będzie skromniejsza niż to miało miejsce w latach ubiegłych, ze względu na ograniczenia nie będzie procesji. Zachęcamy do przeżycia jej także w domach, do wspólnej modlitwy i odmówienia litanii do św. Józefa.

2. Od 20 kwietnia obowiązują złagodzone przepisy dotyczące zgromadzeń religijnych w okresie zagrożenia pandemią wirusa. Jednorazowo może być w naszym kościele do 30 osób w stosunku do powierzchni kościoła. Prosimy w dalszym ciągu o zachowanie odległości między osobami oraz noszenie maseczek również w kościele.

3. Rozpoczyna się miesiąc maj, w którym zgodne z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą po Mszy Świętej, które będą odprawiane o godz. 19:00. W niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Zachęcamy również do zachowania pięknej tradycji naszych przodków do śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, jeżeli nawet nie codziennie to przynajmniej w sobotę lub niedzielę.

4. Ponadto w liturgii w środę wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Również w środę obchodzimy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego z II wojny światowej. W sobotę 2 maja obchodzimy w tym roku Uroczystość Królowej Polski przeniesioną z 3 maja. Msze św. w tym dniu o 8.00 i 19.00. 1 maja przypada także pierwszy piątek miesiąca, spowiedź pierwszopiątkowa godzinę przed każdą Mszą Świętą. W sobotę po Mszy Świętej o godzinie 8:00 odwiedziny chorych. O godzinie 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu kół różańcowych. W piątek jest dyspensa w archidiecezji krakowskiej od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedziele rozpoczyna się w kościele światowy tydzień modlitw o powołania kapłańskie.

6. Zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła, w ciągu dnia, gdy pozostaje otwarty, a także do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.