IV Niedziela Wielkanocna – 3 V 2020 – Krośnica

1. Serdeczne Bóg zapłać za uczestnictwo w naszym odpuście ku czci św. Józefa Robotnika zarówno obecnym w kościele jak i łączącym się z nami poprzez transmisję internetową. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej, śpiewając litanię loretańską. W tym trudnym okresie pandemii koronawirusa zawierzmy Maryi życie nasze i naszych bliskich. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 4 maja wspomnienie św. Floriana – męczennika , patrona strażaków. W środę święto Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. 7 maja w Wadowicach odbędzie się uroczyste rozpoczęcie procesu kanonizacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców Jana Pawła II, ukonstytuują się trybunały, których zadaniem będzie wykazanie, że Emilia i Karol Wojtyłowie praktykowali cnoty w sposób heroiczny, że cieszą się opinią świętości, a za ich wstawiennictwem ludzie wypraszają łaski u Boga.

3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na konto parafii, a także składane w kancelarii.

4. U ministrantów można nabyć nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł., a także album maryjny o objawieniach w Lourdes w cenie 10 zł.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.

5. Zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła, w ciągu dnia, gdy pozostaje otwarty, a także do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą śp. Rozalię Reichel. Dobry Jezu…..

9. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.