III Niedziela Adwentu -16 XII 2018 – Krośnica

1. To już trzecia niedziela Adwentu tzw. Gaudete. Od dziś liturgia adwentowa nastawiona jest na bezpośrednio na przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii w wysokości ………….. zł oraz do puszki dla Kościoła na Wschodzie ………….. zł.

2. Zakończenie rorat połączone z nagrodami dla wytrwałych dzieci chodzących na nie oraz dla tych którzy wykonali bombki na naszą choinkę w piątek. Także w piątek zapraszam wszystkich chcących pomóc w przygotowaniu świątecznych dekoracji w kościele po Mszy Świętej.

3. Odwiedziny chorych wraz z przekazaniem wykonanych przez dzieci Szkoły Podstawowej dekoracji świątecznych w sobotę od godziny 8:00. Także w sobotę zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo do MB Szkaplerznej o godzinie 15:45.

4. Jak co roku Caritas, w okresie adwentowym, rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł, również poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii. U ministrantów można nabyć okolicznościową gazetę pt „Chrystus i Ty” z ciekawymi artykułami na temat Bożego Narodzenia, przeżywania mszy św. w cenie 2 zł.

5. Spowiedź przed świętami w sobotę od godziny 8:00 – 10:00 oraz od 15:00 – 17:00 oraz w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.

6. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2019.

7. Nasza schola zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych aniołków! Nabywając te rzeczy wspieramy naszą scholę i okazujemy im wdzięczność za ubogacanie liturgii.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się….

9. 20 grudnia o godz. 18.30 rozpoczynamy kurs dialogu dla małżeństw. Są jeszcze miejsca wolne dla 4 par. Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

10. Spotkania oazy są zawieszone do odwołania.

11. W najbliższą środę społeczność Szkoły Podstawowej w Krośnicy zaprasza na wieczór kolęd wraz z poświęceniem tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej racji Msza święta w środę wyjątkowo o godzinie 15:30!

12. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, przy wyjściu z kościoła są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

14.  Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

15. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.