IV Niedziela Adwentu -23 XII 2018 – Krośnica

1. Dziś już czwarta niedziela Adwentu. Otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Jutro już Wigilia. Przeżywajmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy, w czasie której należy odczytać fragment Pisma Św. o narodzeniu Jezusa, wspólnie pomodlić się, podzielić się opłatkiem, składając sobie życzenia i śpiewać kolędy. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinach i sąsiedztwie. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji chrześcijańskiej by potrawy wigilijne były potrawami postnymi, a tym bardziej nie powinno być miejsca na alkohol. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem. Jeszcze jutro będzie okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 10.00. W wigilię msza św. będzie o 10.00. Spotkanie ministrantów po Mszy Świętej.

2. O północy zapraszamy na tzw. Pasterkę, wszystkich Parafian, Dobroczyńców naszego klasztoru i kościoła. Taca z pasterki przeznaczona jest w całej archidiecezji na tzw. fundusz ochrony życia poczętego. Po mszy św. zapraszam na dzielenie się opłatkiem. Przypominamy, że kto przystąpił do Komunii św. na pasterce, może przystąpić po raz drugi w dzień Bożego Narodzenia.

3. W środę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół wspomina św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet JP II w Krakowie oraz KUL w Lublinie.

4. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli przygotować dekoracje bożonarodzeniowe i choinki  w naszym kościele, przybyłej młodzieży, pani Celinie Jaworskiej, panu Stanisławowi Hrycowi, oraz panu Władysławowi Tkaczykowi za choinki

5. W czwartek tj.27 grudnia kancelaria będzie nieczynna. Pilne sprawy po Mszy św. wieczornej.

6. Przyszła niedziela to niedziela Świętej Rodziny.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się……..

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, przy wyjściu z kościoła są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10.  Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Ogłoszenia dotyczące kolędy i jej plan będzie przedstawiony w Boże Narodzenie

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.