II Niedziela Adwentu – 9 XII 2018 – Krośnica

1. Dziś już druga niedziela Adwentu. Niech ten adwentowy czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Dzisiaj też przypada Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Z inicjatywy Episkopatu Polski zbierane są w Polsce ofiary do puszek na katolików na wschodzie, a taca jak w każdą drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na cele parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii wspomnienie: w czwartek 13 grudnia – św. Łucji Dziewicy i Męczennicy. W Polsce jest to dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. W piątek 15 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i Doktora Kościoła, oraz Reformatora naszego Zakonu. W sobotę 15 grudnia rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

3. Jak co roku Caritas, w okresie adwentowym, rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł, które można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, również poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.

4. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2019.

5. W najbliższą niedzielę 16 grudnia schola zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych aniołków!

6. Chętne pary małżeńskie zapraszamy na kurs małżeński. Jest to seria siedmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Prowadzącymi kurs są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja przymierze katolików na rzecz ewangelizacji misji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18:30. Zapisy, dodatkowe informacje u o. Marcina.

7. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w środy o godzinie 16:00.

8. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10.  Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom , Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.