I Niedziela Adwentu – 2 XII 2018 – Krośnica

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele nowy rok liturgiczny oraz okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. W adwencie odprawiane są Msze Święte roratnie o Matce Bożej. Dzieci zachęcamy do licznego udziału. W związku z roratami ogłaszam konkurs dla dzieci uczestniczących w roratach na wykonanie najpiękniejszej, czy najbardziej oryginalnej bombki choinkowej.  Jak co roku Caritas, w okresie adwentowym, rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł, które można nabywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zachęcamy do podtrzymywania pięknej tradycji śpiewu Godzinek ku czci Matki Bożej przed mszą św. roratnią.

2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w czwartek św. Mikołaja ( odpust parafialny w Maniowach), w piątek św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła, a w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Matka Boża zażyczyła sobie, aby obchodzono tzw. „Godzinę łaski” od 12.00 do 13.00. Trwającym na modlitwie w tej godzinie obiecała wiele łaski dla duszy i ciała. Ponadto w tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, a w piątek do serca Pana Jezusa. W piątek taca na cele misyjne. Spowiedź w piątek od 15.30.

3. W przyszłą niedzielę 9 grudnia, w Polsce z inicjatywy Episkopatu Polski, obchodzony jest dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Na ten cel będą zbierane ofiary do puszek po mszy św., natomiast taca jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.

4. W imieniu pogorzelców z Kacwina dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę 1269,35 zł. dla poszkodowanych w pożarze.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny” z ciekawymi artykułami m. in. o „Godzinie łaski”.

6. We wtorek 4 grudnia o godz. 19.00 w Kluszkowcach pierwsze spotkanie mężczyzn św. Józefa, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn.

7. Chętne pary małżeńskie zapraszamy na kurs małżeński. Jest to seria siedmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja, aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Prowadzącymi kurs są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja przymierze katolików na rzecz ewangelizacji misji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 18. 30. Zapisy, dodatkowe informacje u o. Marcina.

8. Oaza Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie dzieci z klas 4 do 6 szkoły podstawowej w środy o godzinie 16:00.

9. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 8:30, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

10. Dzisiaj schola z naszego kościoła reprezentuje naszą parafię na przeglądzie zespołów religijnych Cecyliada w Niedzicy, życzymy sukcesu!

11. Zachęcam do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom, Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.