III Niedziela Adwentu – 15 XII 2019 – Kluszkowce

1. To już trzecia niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” – niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegła niedziele na potrzeby parafii. Taca wyniosła 2720 zł, a do puszek dla kościoła na wschodzie 1170 zł.

2. W okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł., które można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Również poświęcone opłatki na stół wigilijny są w zakrystii. Jak w ubiegłym tygodniu tak i w tym zachęcamy do podtrzymania śpiewu Godzinek do MB przed mszą św. roratnią o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, a w piątek tj. 20 grudnia zapraszamy na procesje ku czci Bożego Miłosierdzia przed roratami.

4. Nasza schola parafialna rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okażemy im wdzięczność za ubogacanie liturgii.

5. U ministrantów można nabyć albumowe wydanie kolęd z opracowaniem historii ich powstania, a także książki – albumiki o Bożym Narodzeniu tj. znaczenie, tradycja, zwyczaje, ciekawostki w cenie 10 zł. za jeden egzemplarz.

6. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. Kapłani spowiadają na każdej mszy św. Również chorych, którzy nie korzystają z pierwszych piątków, a pragną spowiedzi świątecznej, prosimy o zgłoszenie tych osób do piątku i 21 w sobotę od 9.00 – 11.00 przyjdzie kapłan z posługą sakramentalną.

7. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2020 r.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.