II Niedziela Adwentu – 8 XII 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako niedziela modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Na ten cel przeznaczona jest puszka przy wyjściu z kościoła, natomiast taca dzisiejsza na potrzeby na parafii.

2. Również dziś od godziny 12.00 – 13.00 jest tzw. „Godzina łaski” dla całego świata. W tej godzinie można wyprosić wiele łask dla duszy i ciała. Obchodzona „godzina łaski” związana jest z objawieniem się MB tzw. Róży Duchownej w Montechiari w 1946 r. pielęgniarce Pierinie Gilli. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec święty do godz. 13.00.

3. W okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 10 zł., które można nabyć w zakrystii lub kancelarii. Również poświęcone opłatki na stół wigilijny są w zakrystii. Jak w ubiegłym tygodniu tak i w tym zachęcamy do podtrzymania śpiewu Godzinek do MB przed mszą św. roratnią o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu w liturgii w piątek św. Łucji dziewicy i męczennicy, a w sobotę św. Jana od Krzyża – Doktora Kościoła.

5. Nasza schola parafialna rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne ręcznie wykonane. Nabywając te rzeczy wspomagamy scholę i okażemy im wdzięczność za ubogacanie liturgii.

6. W środę zapraszamy na spotkanie biblijne wszystkich zainteresowanych Pismem Świętym po mszy św. w salce.

7. U ministrantów są do nabycia ostatnie egzemplarze miesięcznika „Źródło”, który przybliża nam tajemnicę obecności Chrystusa pod postacią chleba w cenie 4 zł.

8. Dziś Strażacy OSP Kluszkowce przyjdą do naszych domów z kalendarzami na przyszły rok.

9. W środę 11 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Kluszkowcach,obchodzi 70- lecie istnienia. Wszystkich czytelników i przyjaciół zapraszamy na mszę św., w kaplicy o godz. 12,30.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.