IV Niedziela Adwentu – 22 XII 2019 – Kluszkowce

1. To już czwarta niedziela Adwentu. Otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Narodziny Pańskie. We wtorek Wigilia. Przeżywajmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy w czasie której należy odczytać fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, śpiew kolęd. Wigilia to także dobra okazja do pojednania się w rodzinie i sąsiedztwie. Zachęcamy do pielęgnowania polskiej tradycji by potrawy wigilijne były postne, a tym bardziej nie powinno być miejsca na alkohol. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem. Okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 6.00 – 10.00 i od 15.00 – 19.00, we wtorek od 6.00 do 11.30. W dzień Wigilii nie będzie mszy św. wieczornej tylko o godz. 11.30. O północy zapraszamy na tzw. Pasterkę, która będzie sprawowana w intencji dobrodziejów naszego klasztoru i parafii. Taca z pasterki przeznaczona jest w całej archidiecezji na tzw. Fundusz Ochrony Życia. Przed pasterką zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi o godz. 23.00. Po mszy św. dzielenie się opłatkiem. W sam dzień Bożego Narodzenia msze św. według porządki niedzielnego. Na sumie będzie śpiewał nasz chór parafialny. Kto przystąpi do komunii świętej na pasterce może przystąpić po raz drugi w ciągu dnia.

2. W czwartek drugi dzień Bożego Narodzenia. Kościół wspomina św. Szczepana – męczennika. Msze św. 7,30 w kaplicy oraz w kościele o 9,30 i 11,30, nie będzie Mszy św. wieczornej. Taca przeznaczona jest na UPJP II i KUL w Lublinie.

3. W Wigilię kancelaria będzie nieczynna.

4. Przyszła niedziela to niedziela św. Rodziny – Jezusa , Maryi i Józefa. Z tej racji po mszy sw. o godz. 9.30 i 11.30 błogosławieństwo dzieci, Przed mszą św. o godz. 9.00 i 11.00 młodzież z naszej szkoły wystawi jasełka.

5. W tym tygodniu 27 grudnia rozpocznie się w naszej wspólnocie parafialnej tzw. kolęda. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym domu oczekuje się kapłana z błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na stole należy położyć krzyż, świece, Pismo św., wodę święconą. Plan kolędy na stronie internetowej oraz na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.30 bez przerwy obiadowej. Prosimy o przyjazd po księdza rano.

6. U ministrantów można nabyć albumowe wydanie kolęd z opracowaniem historii ich powstania, a także książki – albumiki o Bożym Narodzeniu tj. znaczenie, tradycja, zwyczaje, ciekawostki w cenie 10 zł. za jeden egzemplarz.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.


Kolęda 2019

 1. 12 – piątek
  1. ul. Kamieniarska / od nr. 29 w dół/ po stronie wyciągu i ul. Podhalańska 77 – 35
  2. ul. Kamieniarska od nr. 32 /lewa strona/; ul. Modrzewiowa /cała/
  3. ul. Podhalańska od nr. /78 – 26/ i ul. Wżarowa
 1. 12 – sobota
  1. ul. Kluszkowianka i ul. Szkolna
  2. ul. Podhalańska od nr. 26 – 1, ul. Zielona
  3. ul. Karpacka, Borek i Przemysłowa
 1. 12 – poniedziałek
  1. ul. Karmelicka /po stronie kaplicy w kierunku zalewu/, ul. Przedszkolaków, Cegielniana i Stylchen /prosimy mieszkańców, którzy chcą przyjąć kapłana z tej ulicy o zgłoszenie tego faktu do zakrystii , telefonicznie lub kancelarii/
  2. ul. Karmelicka /od nr. 1 w kierunku zalewu/, ul. Turystyczna.
  3. ul. Strażacka i ul. Sądecka

   31.12 – wtorek

 1. ul. Polna i ul. Wspólna
 2. ul. Pienińska, ul. Rozwojowa /od nr 1 do góry do nr 50/
 3. ul. Leśna, ul. Gorczańska

02.01 – czwartek

 1. ul. Słoneczna
 2. ul. Zdrojowa

Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć w tym terminie kapłana, może uzgodnić termin kolędy z proboszczem w innym czasie.