II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 I 2022 – Krośnica

  1. W tym tygodniu w liturgii w środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w naszej polskiej tradycji Uroczystością Trzech Króli, jest to święto obowiązkowe.  W zakrystii będzie można nabyć kadzidło i kredę, które będą poświęcone w tym dniu. Kredą naznaczmy nasze domy literami C+M+B 2022, co znaczy, że Chrystus błogosławi to mieszkanie i jest znakiem dla wchodzących że mieszka tu rodzina katolicka. Spalone kadzidło ma nam przypomnieć, że tak jak wonny dym ma się wznosić do nieba nasza codzienna modlitwa.
  2. Jutro koniec kolędy na ulicy nowotarskiej – numery parzyste, także będzie dwóch ojców, więc rozpocznie się na początku i końcu ulicy jednocześnie o godzinie 8:00. Msza Święta będzie w ten dzień o 18:00.
  3. Również w tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Taca przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.
  4. Msze święte w styczniu o godzinie 18:00 w dni powszednie
  5. W naszej Archidiecezji rozpoczęła się peregrynacja po dekanatach ikony Świętej Rodziny, Amoris Laetitia, jest to szczególny czas modlitwy, czuwania i zatroskania, aby wszystkie rodziny były Bogiem silne. 8 Stycznia ikona ta przybędzie do kościoła w Maniowach. Na godzinę 19:30 zaproszona jest nasza parafia gdzie będzie sprawowana msza święta podczas której będziemy polecać rodziny naszej parafii. Zapraszamy, by dojechać we własnym zakresie do Maniów. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
  6. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić, jako Niedzielę Chrztu Pańskiego. Taca jak w każdą II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszego kościoła. Dzieci z naszej szkoły po Mszy Świętej o godzinie 8:30 wystawią jasełka, serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
  7. Związku pogarszającym się stanem epidemiologicznym, przypominamy o przestrzeganiu restrykcji sanitarnych obowiązujących w naszym kraju: zakrywania ust zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych , zachowanie dystansu społecznego i dezynfekcja  rąk. 
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.