I Niedziela Wielkiego Postu – 1 III 2020 – Krośnica

1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy oraz grzechy naszych bliskich.

2. Zapraszamy do Adoracji Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy Świętej, Bóg zapłać także za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. W niedzielne popołudnia nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Nasza Parafia organizuje w czerwcu 5 – dniową pielgrzymkę do Wilna śladami naszego Patrona Rafała Kalinowskiego i S. Faustyny. Wraz z Mszą św. w Ostrej Bramie. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazeta „Chrystus i Ty” w cenie 2 zł. z ciekawymi artykułami o Wielkim Poście czy cudownych uzdrowieniach, a także jeszcze są do nabycia „Dobre Nowiny” w cenie 1 zł.

6. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

7. 3 marca nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. Bp Janusz Mastalski o godz. 17.30 w Kluszkowcach.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek do Serca Pana Jezusa, a w sobotę nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 16.00. Spowiedź w piątek od godz. 15.30. Taca w pierwszy piątek przeznaczona jest na misje, w sobotę w godzinach rannych odwiedzimy chorych.

9. Niedziela 8 marca obchodzona jest w kościele jako niedziela jako niedziela Ad Gentes, zbiórka do puszek na ten cel czyli na misje w kościele. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby kościoła.

10. We wtorek 3 marca Msza Święta będzie odprawiona wyjątkowo o godzinie 8:00, natomiast kancelaria po południu będzie nieczynna.

11. Spotkanie oazy w środę o godzinie 16:00
Schola zaprasza na próby śpiewu w piątek o godz. 15.30.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

12. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.