II Niedziela Wielkiego Postu – 8 III 2020 – Krośnica

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele przeżywana jest jako niedziela „Ad Gentes”. Modlitwą, postem i ofiarą wspieramy misjonarzy, pracujących z dala od ojczyzny, nieraz w skrajnych warunkach bytowych. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

2. W czwartek rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy o. Stanisław Praciak – misjonarz z Łotwy. Również dzieci od środy już będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Bardzo prosimy rodziców, opiekunów o dopilnowanie dzieci podczas rekolekcji. Program rekolekcji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby naszego kościoła, a w przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona dla Ojca Rekolekcjonisty. Dziś o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich żali.

3. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w piątek o 18:15.

4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby potrzebujących. Do nabycia w zakrystii.

5. Trwa okres rozliczeń podatków. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Lepiej jeśli sami wskażemy taką organizację ponieważ wiemy na jaki cel zostaną przeznaczone nasze pieniądze. Możliwe jest przekazanie tego procentu na pana Andrzeja Tkaczyka podopiecznego fundacji Fundacja im. Adama Worwy, ulotki są przy wyjściu z kościoła.

6. Chętni na uroczystości beatyfikacyjne kardynała Wyszyńskiego do Warszawy 7 czerwca proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii, by zarezerwować karty wstępu.

7. We wtorek zapraszamy na spotkanie mężczyzn św. Józefa do salki po mszy św. wieczornej w Kluszkowcach.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

9. Bóg zapłać panu Krzysztofowi Hamerskiemu za nieodpłatny serwis naszego pieca.

10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl., gdzie opublikowane są również wypominki roczne.

12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą 3 marca śp. Anielę Ślęzak. Dobry Jezu, a nasz Panie…..

13. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.