II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 I 2021 – Kluszkowce

  1. W tym tygodniu w liturgii w środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego znana w naszej polskiej tradycji Uroczystością Trzech Króli, jest to święto obowiązkowe.  Msze święte jak w niedzielę z dodatkową Mszą świętą o godz. 15.00. W zakrystii można nabyć kadzidło i kredę, które będą poświęcone w tym dniu. Kredą naznaczmy nasze domy literami K+M+B  2021, co znaczy, że Chrystus błogosławi to mieszkanie i jest znakiem dla wchodzących że mieszka tu rodzina katolicka. Spalone kadzidło ma nam przypomnieć, że tak jak wonny dym ma się wznosić do nieba nasza codzienna modlitwa.
  1. Na mszach świętych o godzinie 9.30 i 11.30 będzie uroczysta procesja do żłóbka Bożej Dzieciny .Zachęcamy dzieci i starszych o przebranie się  w postacie tego okresu:/pasterzy, królów, rzymian , aniołów,   itp,/ a także w stroje regionalne.  Każdy przebrany otrzyma koronę na głowę. Taca z tego dnia przeznaczona na cele misyjne Kościoła.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić, jako Niedziela Chrztu Pańskiego. Taca jak w każdą II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne Parafii.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Jandura Barbara , Firek Zofia , Salamon Weronika i Kuruc Danuta . W kaplicy Julia Wojtaszek i Edyta Kopytko.  
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.